MSV 2021

Markem Imaje Packaging Live

Letošní ročník tradičního doprovodného programu nese v názvu Markem Imaje, protože jeho hlavním partnerem je společnost ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM, výhradní dodavatel značících zařízení této renomované značky. Co tedy v balicí lince v pavilonu A2 na mezinárodním strojírenském veletrhu uvidíte?

Vedle ink-jetových tiskáren a etiketovacích MARKEM IMAJE dodala společnost ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM i tiskovou hlavu Limitronic, umístěnou na prvním z robotů. Všechny roboty na lince nesou značku Fanuc. Japonská značka doprovází Packaging Live od jejího prvopočátku od roku 2010. Společnost FANUC je japonský výrobce automatizace s historií více jak 60 let. Na český trh dodává C N C řízení, roboty a C N C stroje. Je to největší výrobce robotů na světě, nabízí velké portfolio robotů s nosností od 1kg až do 2,3 tuny.

Integrátorem robotů a technickým koordinátorem linky je inženýrská společnost B:TECH. Ta je tradičním dodavatelem automatizace pro oblast výrobních i procesních technologií. Svoje služby v oblasti automatizace a robotizace dodává napříč průmyslovými segmenty v rámci celého světa. Ukázky různého druhu potisku sáčků a krabic, jejich balení a manipulace s nimi je samozřejmě doplněna o technologie tzv. chytré identifikace. O to se stará jako vždy společnost Gaben, která dodala etikety s RFID tagy, čtecí brány i dotykové displeje GB Touch pro sledování výroby. Na své expozici má i automatický aplikátor etiket.

A co se letos balí? Tentokráte oříšky od firmy POEX zabalené do folie dodané firmou OTK Group a uložené do krabic Thimm. POEX Velké Meziříčí a.s. byla založena v roce 1993. Pod značkou POEX - potraviny extrudované - se od svého vzniku zabývá výrobou extrudovaných produktů a cereálních výrobků, balením suchých plodů a plodů obalených v čokoládě. Společnost OTK GROUP, a.s. s dlouholetou tradicí patří mezi špičky v oblasti výroby flexibilních obalů, samolepicích etiket, grafických etiket, IML etiket a shrink sleevů. Využívají nejmodernější tiskové technologie, díky nimž jsou schopni vyrábět široké množství produktů v té nejvyšší kvalitě.

Paleta s připravenými krabicemi je uložena na vysokozdvižném vozíku Hyundai, který přivezla společnost Mátl-Bula. Firma s tradicí 28 let na trhu nabízí nejrůznější typy manipulační techniky od ručních paletizérů po vysokozdvižné vozíky.

Páskování krabic dodal Ekobal a přesun na paletu podtlakovým manipulátorem je v režii společnosti Tech Con. Tato společnost také dodává komponenty pro průmyslovou automatizaci, mj. savky a úchytky pro roboty. Bez tohoto speciálního příslušenství by nebylo možné precizně manipulovat s produkty. Závěr procesu patří poloautomatické ovinovačce opět od firmy Ekobal, která je tradiční partner linky v oblastí balicí a páskovací technologie s širokou škálou použití.

Komentovaný program ukázky značení, balení a logistiky v pavilonu A2 se svými partnery pro vás opět připravila agentura Equicom, ve spolupráci s Veletrhy Brno a cateringovým partnerem Equifarm. Ukázku linky 4 x denně si tak můžete zpestřit dobrou kávou a chutným občerstvením přímo v projektové kavárně.

Mediálními partnery jsou tradičně TechMagazín, Packaging Herald a Automa