MSV 2019

GABEN PACKAGING LIVE - Industry 4.0

Tradiční doprovodný program Mezinárodního strojírenského veletrhu přichází letos do pavilonu A2 v inovované formě. Pod názvem GABEN PACKAGING LIVE se představí nejen jiné balené produkty, ale také noví partneři a celkově jiný koncept expozice. "Bude působit jako jeden velký open space s posezením v kavárně v designovém nábytku," prozradila organizátorka projektu Michaela Zachová z agentury Equicom. "Vyšli jsme tak vstříc přáním našich partnerů, aby při komentovaných ukázkách linky působila expozice jako jeden společný celek. Podařilo se nám navázat spolupráci s designérským studiem TOKA," doplnila.

Letos máme několik nových partnerů, ať už je to již zmiňované studio TOKA nebo KOFOLA, která do projektu dodává balené plechovky oblíbeného nápoje. A protože se přímo nabízelo připojit k balení plechovek i speciální otvíráky, je proto další z nových firem Servis centrum, jejichž stroje potisk plnou barvou na relativně malé předměty realizuje. Kofoly se pak budou v krabicích Thimm distribuovat do vybraných transfúzních stanic jako poděkování a podpora pro dárce krve.

Novým partnerem linky je letos i společnost Mettler-Toledo, s.r.o., která je dodavatelem vysoce kvalitních a přesných vah, nebo společnost TECH-CON, která dodává komponenty pro průmyslovou automatizaci, mj. savky a úchytky pro roboty.

Vedle těchto "nováčků" najdeme v lince partnery tradiční - generálním partnerem bude opět společnost GABEN, která se zabývá identifikací jak balených produktů, tak celých palet s pomocí RFID technologií a QR kódů a na linku poskytuje i oblíbené dotykové displeje G-TOUCH. Dodavatelem značení na krabice bude opět společnost ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM, plně ovinovací stroj dodá firma EKOBAL, na lince budou přítomny roboty FANUC, které naprogramuje a propojí společnost KLIMASOFT Robotics, s.r.o. Na veletrhu představí nový monitorovací systém těchto špičkových japonských robotů. Nebudou chybět vysokozdvižné vozíky firmy Mátl&Bula a poskytovatel finančních služeb Moneta Leasing.

Komentované ukázky balicí linky uvidí návštěvníci 4x denně vždy v sudou hodinu, jako vždy je čeká i losování o věcné ceny a suvenýry.