EMBAX 2023

EMBAX 2023

Packaging Live tak opět předvede proces balení v přímém přenosu a tentokrát dokonce na dvou souběžných linkách. První uzel bude pivní a ve druhém se bude balit rýže. "Není jednoduché uchopit tento projekt nejen logisticky, ale i marketingově", říká Michaela Zachová z agentury Equicom, která balicí linku pro brněnské výstaviště připravuje. A není se čemu divit, propojit všechny firmy, které si v některých případech i konkurují a vytvořit funkční balicí linku je časově i technologicky velice náročné.

Generálním partnerem projektu Packaging Live je v roce 2023 firma ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM, s.r.o., která dováží značicí technologie Markem Imaje a v lince se stará o veškerý tisk a značení. Tradice, vynikající produkty, kvalita služeb a snaha maximálně uspokojit zákazníka. Takto lze ve stručnosti charakterizovat hodnoty této společnosti, která vznikla před více než 15 lety. Za tuto dobu se stali jedním z největších dodavatelů špičkové techniky pro označování výrobků ve všech výrobních oborech.

Roboty na lince budou značky FANUC a nebude jich málo. S téměř 60letými zkušenostmi v oblasti vývoje CNC zařízení, více než 28,9 miliony produktů instalovanými na celém světě a více než 8200 zaměstnanci je FANUC Czech s.r.o. jedním z předních světových výrobců průmyslové automatizace.

Integrátorem robotů a koordinátorem celé balicí linky je firma AROBOTICS s.r.o., která nabízí kompletní dodávku projektů na klíč, integraci robotů a automatizaci, implementaci řešení pro kontrolu kvality, návrh a výrobu speciálních uchopovačů pro roboty nebo třeba vývoj speciálních jednoúčelových strojů a přípravků.

O manipulaci krabic a také o koncovky na roboty se postará společnost Tech Con Czech Republic, s.r.o., která je předním českým dodavatelem komponentů a řešení pro průmyslovou automatizaci. Jejich hlavní přednosti je technické poradenství, založené na dlouhodobém know how, získaném nejen na českém a slovenském trhu, ale také díky tomu, že Tech Con CZ je součástí koncernu Tech Con Group, který působí v dalších 4 zemích.

Jak elegantně vyřešit zalepení krabic nebo stabilitu na paletě předvede firma KALETECH s.r.o., která navrhuje systém nanášení tavných i studených lepidel přesně podle požadavků zákazníků. V rámci podpory nabízí i služby v podobě servisu, půjčovny zařízení či školení zaměstnanců.

Stroj, který zabalí rýži do speciálních sáčků doveze společnost Viking Mašek, a.s., která se již od svého založení v roce 1964 má jako svou největší prioritu spokojenost zákazníků. Snaží se vždy vyvíjet balicí stroje s ohledem na jejich největší účinnost, spolehlivost, výkon a zároveň se soustředí na vývoj nových typů balení.

Paletizaci zajistí firma Ekobal, s.r.o., která dnes patří mezi leadery na českém trhu a svým postavením se řadí k největším dodavatelům obalových materiálů a výrobcům balicí techniky s vlastním vývojovým střediskem.

Výškově nastavitelné plošiny představí také již tradiční partner linky ZDVIH servis, která je profesionálním dodavatelem manipulační techniky a jsou samozřejmě odborníci v oboru zdvihacích zařízení.

Chybět nebudou vysokozdvižné vozíky a paletizátory Hyundai, které představí firma Mátl & Bula, s.r.o., která se zabývá službami v oblasti manipulační techniky, výrobou a prodejem hydraulických prvků, těsnění a techniky pro řezání a obrábění stavebních materiálů.

Krabice na oba uzly na míru vyrábí THIMM, pivo dodává Pivovar Strakonice a rýži nám na linku poprvé doveze Vitana.

Mediálními partnery linky jsou Packaging Herald, TechMagazín a Automa.

Celý projekt již tradičně zajištuje česká soukromá marketingová, komunikační a PR agentura Equicom, s.r.o., která svým zákazníkům zajišťuje firemní strategii, mediální komunikaci, organizaci společenských akcía další marketingové služby. Specializuje se na cross marketingové projekty se zapojením více partnerů a velkou efektivitou vynaložených nákladů.

Balicí linka bude instalována v pavilonu V a zapojena do provozu bude několikrát denně, a to s komentářem, který vysvětlí jednotlivé postupy výroby a technologie zapojené do projektu. V rámci komentovaných prohlídek balicí linky mohou návštěvníci vyhrát hodnotné ceny partnerů. 

Fotogalerie